ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11929269
*
nr 1192 9269
Spegel
Empirestil, 1800-tal, 60x34
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juli 2018
kl 18:36:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/6 18:03:43
1
150 kr
26/6 09:26:00
2
150 kr
26/6 09:26:00
1
150 kr (Budbetjänt)
26/6 09:26:55
2
200 kr
27/6 21:39:50
3
Vinnande bud
28/6 07:22:42
2
300 kr
28/6 07:22:42
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
8202 Skänk
med spegel, omkring 1900, Ett dörrpar bakomliggand..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:51
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:03
-
8195 Spegel
1930/40-tal Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:18
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:43
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1192 9269
Spegel
Empirestil, 1800-tal, 60x34
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 juli 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/6 18:03:43 | 1 | 150 kr |
| 26/6 09:26:00 | 2 | 150 kr |
| 26/6 09:26:00 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
| 26/6 09:26:55 | 2 | 200 kr |
| 27/6 21:39:50 | 3 | Vinnande bud |
| 28/6 07:22:42 | 2 | 300 kr |
| 28/6 07:22:42 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
8202 Skänk
med spegel, omkring 1900, Ett dörrpar bakomliggand..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:51 -
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:03 -
8195 Spegel
1930/40-tal Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:18
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:43



